Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Vig:
-
Morten H.
Fra Vig
Hej jeg hedder morten jeg er 40 år gammel og arbejdet de sidste 20 pr som murer og de sidste 5 år h... -
-
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
Mathias B., Margit Ø. og Brian S. søger hjælp til husopgaver i Vig
-
Nedgravning af trampolin 380 cm
Fra Mathias B. (Vig)
Nedgravning af en trampolin på 380 cm. Jord fordeles på grunden hvor der er behov ca. 8 m. fra tram... -
Reparation/Pudsning af mur hvor der er blevet isat terrassedør
Fra Margit Ø. (Vig)
Vi skal have repareret 1 mur hvor der er isat 1 stk. dobbelt terrassedør, samt repareret lidt ved 2... -
Opsætning/samling af Halls Atrium 9m2 drivhus
Fra Brian S. (Vig)
Vi søger en handyman til at samle og opsætte et Halls Atrium 9m² drivhus med fundament og glasliste...
Maja L., Niels L. og Marc J. søger hjælp til haveopgaver i Vig
-
Topkapning af 2 grantræer
Fra Maja L. (Vig)
Topkapning af 2 grantræer. De er omkring 10-15m høje. De står inde i skel. De skal skæres ned såle... -
Fælde nogle mindre træer
Fra Niels L. (Vig)
Fælde 4 mindre træer. Det vil højst tage 3 timer. Hvis du er interesseret, må du gerne få træer til... -
Anlægge staudebed (Bud på opgave ønskes)
Fra Marc J. (Vig)
Jeg ønsker at i indhente tilbud på at anlægge staudebed omkring mit shelter, for at gøre området hy...
Martin J., Tine J. og Birgitte B. søger hjælp til diverse opgaver i Vig
-
Løbebånd tilpasning
Fra Martin J. (Vig)
Løbebåndet bliver varmt når man løber så det til sidst slår fra og går ud. Når man løber føles det ... -
Udskiftning af gaskabel på Raptor plæneklipper
Fra Tine J. (Vig)
Gaskabel skal udskiftes på plæneklipper. Model Raptor benzin motor med el start. Har et kabel men... -
Fjerne og dræbe edderkopper ekskrementer
Fra Birgitte B. (Vig)
Dræbe edderkopper og Fjerne edderkopper ekskrementer i hjørner rundtømmer hus uden at ødelægge mal...